خدمات مهندسی

خدمات مهندسی نگین عمران با همکاری کارشناسان مجرب و با تجربه در قالب های زیر، برای فعالان عرصه ساختمان و مهندسانِ عزیز، در تهران و حومه ارائه می گردد.

خدمات مشاوره:

مشاوره طراحی و اجرا:

آیا سرمایه ای دارید و میخواهید آن را در ساخت و ساز سرمایه گذاری کنید؟

آیا ملکی کلنگی دارید و میخواهید در آن تخریب و نوسازی انجام دهید؟

آیا میخواهید مشارکت در ساخت انجام دهید؟

ایا در حال گرفتن پروانه ساختمانی هستید؟

در این صورت احتمالاً با این سوالات مواجه هستید:

آیا ابعاد و موقعیت ملک برای ساخت و ساز مناسب است؟

آیا پهنه ای که ملک در آن قرار گرفته است، از نظر  طرح تفصیلی، برای ساخت و ساز، مناسب است؟

چند طبقه می توانم بسازم آیا اضافه طبقه هم می توانم بگیرم؟

با توجه به زیربنای ساختمان، هزینه اخذ جواز ساختمانی چقدر است؟

مناسب ترین و اقتصادی ترین  اسکلت برای سازه این ساختمان چیست؟

با توجه به اسکلت سازه، هزینه اجرای ساختمان،  حداقل چقدر است؟

در صورت مشارکت در ساخت، چه درصدی باید در قرار داد در نظر بگیرم که مناسب باشد؟

از چه نوع تاسیساتی برای ساختمان استفاده کنم؟

مناسب ترین نما برای این ساختمان چیست؟

اگر قصد داشته باشد، تغییراتی در کاربری یا افزایشِ متراژ داشته باشد، بهترین زمان و موقعیت برای اینکه جریمه کمتری متحمل شود چیست؟

و …

کسی که میخواهد در ساختمان سازی ، سرمایه گذاری کند، باید کاملاً آگاهانه اقدام کند. از کارشناسان با تجربه مشاوره بگیرد. در طول سال ها فعالیت در این صنعت افراد بسیاری را دیده ایم، که ناآگاهانه با تصورات و برآوردهای اشتباه وارد این کار شده اند و زندگی خود را باخته اند. باید تا میتوانید، میزان ریسک این کار را پایین بیاورید. تجربه شکست در کار ساختمانی، گاهی بسیار گران تمام می شود. شاید به قیمت تمام دارایی.

بسیاری از افراد در اولین تجربه ساختمان سازی، سرمایه یک عمر پس اندازشان را از دست می دهند. شخصی که ملکش را به امیدِ خانه دار کردن فرزندش می کوبد، بعد برآوردش اشتباه از آب در می آید. مجبور می شود واحد ها را یکی پس از دیگری پیش فروش کند، در نهایت کسی که میخواست فرزندانش را صاحب خانه کند، خودش هم مستاجر شده است. این یک نمونه واقعی است.

نمونه دیگری که مالک ساختمان، به دلیل برآورد اشتباه و خوشبینی بیش از حد به بازار، منابع مالی اش ته کشیده است. ساختمانی که نهایتاً دو سال باید طول می کشید، ۷ سال به طول انجامید. این یعنی هدر دادن سرمایه. یا شرکایی ملک هایشان را تجمیع کرده و به دلیل ناآگاهی از ضوابط ساخت و ساز و قرارداد بستن، کارشان به مشکل و اختلاف شدید بر خورد کرده و سال هاست که ساختمانی نیمه سازه مانده است.

همه اینها موارد واقعی است. قصد سیاه نمایی نداریم. البته ساختمان سازی اگر هدفمند و واقع بینانه باشد، می تواند یک حرفه پر سود باشد.

مشکل اینجاست که مردم گاهی در مسائل خیلی جزیی از مشاوره استفاده میکنند اما در مسائل کلی و سرنوشت ساز خیلی از آن ها این کار را نمی کنند.

می بینیم برای ۲۰۰ تومان اضافه کرایه تاکسی، چانه می زنند و حتی درگیر می شوند ولی در بعضی معاملات مثل خودرو یا مسکن، میلیون ها تومان ، سرشان کلاه می رود…تمام حرف اینجاست که بی گدار به آب نزنید.

حتی افراد با تجربه نیز، گاهی نیاز به مشاوره و همفکری دارند. یک سازنده با تجربه را می شناسم که به دلیل برآورد اشتباه در میزان جریمه احتمالی شهرداری، تخلفی را انجام داد. (پوشاندن پاسیو در طبقات) و با جریمه سنگینی از سوی شهرداری مواجه شد. این جریمه ۵۰۰ میلیون تومانی آنقدر سنگین بود که از توان پرداختش خارج بود. در نتیجه ، پروژه را بیش از یک سال، متوقف ماند. این یعنی ضرر مضاعف.

در این حرفه، ممکن است با رعایت نکردن تنها چند سانتی متر ابعاد ضروری در فضاها، مالک ساختمان، متحمل جریمه چند ده میلیونی شود. در صورتی که با مقداری اصلاحات جزیی، قبل از بازدید سیستمی، می شد از پرداخت آن اجتناب کرد.

موردی داشتیم که در یک ساختمان، مالک در انتهای اجرای ساختمان و موقع تکمیل رمپ، به صورت خود سرانه و بدون انجام تمهیدات لازم، اقدام  به تغییر موقعیت رمپ پارکینگی زیر زمین کرده بود. رمپ جدید، از نظر شیب اجرای رمپ، شیبی بالای ۲۱% داشت. در نتیجه، به دلیل عدم تایید رمپ، تمام پارکینگ های زیر زمین از نظر شهرداری حذف شده است. در اینجا ، مالک باید علاوه بر اینکه جریمه پارکینگ های حذف شده را بپردازد، بابت واحد هایی که پارکینگ آن ها حذف شده نیز باید جریمه بپردازد. بیش از ۲۰۰ میلیون جریمه فقط بابت یک کار سلیقه ای.

مورد دیگری بوده که مالک ساختمان، برای اطمینان از اینکه عرض رمپ پارکینگ کم نشود، به جای سه متر، عرض آن را ۴ متر گرفته است. در نتیجه این کار، حداقل مساحت

با مشاوره گرفتن از افراد با تجربه و آگاه به ضوابط، می توان از بسیاری از این مسائل پیشگیری کنید و راه حل درست را انتخاب کنید. شاید راه حل درست این باشد که اصلاً ، بی خیال ساختمان شوید و در جای دیگری سرمایه گذاری کنید.

کارشناسان با تجربه ما ، در همه زمینه های مربوط به ساختمان،  طراحی ، اجرا ، مسائل مربوط به گودبرداری و نظارت، صدور پروانه ساختمانی، عدم خلاف، پایان کار و… تلفنی یا حضوری (به انتخاب شما) امکان پذیر است. است. البته پیشنهاد می کنیم جهت ارائه مشاوره بهتر و دقیق تر، با تعیین وقت قبلی، به صورت حضوری به محل شرکت مراجعه نمایید. مشاوره در هر یک از زمینه ها، با حضور کارشناس زبده و متخصص انجام می شود. اگر نیاز باشد، کارشناس سر ملک نیز حضور می یابد. ما متعهد هستیم که بهترین راهکار موجود را، خدمت شما ارائه دهیم. برای مشاوره، یک هزینه مختصر باید بپردازید. البته ما برای مشاوره ضمانتِ ۱۰۰% بازگشت وجه داریم. اگر نتیجه این مشاوره برای شما مطلوب نبود یا از راهکار ارائه شده، رضایت نداشتید، وجه پرداختی شما، به صورت کامل و بدون چون و چرا بازگردانده می شود.

ترجیحاً  هنگام مراجعه حضوری، دستور نقشه مربوطه یا سایر مدارک مربوطه را، جهت بررسی دقیق تر به همراه داشته باشید.

برای رزرو وقت مشاوره طراحی و اجرا می توانید از لینک زیر اقدام کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۹۲۱۲۳۶۹۴۳۶( مهندس قربانی) تماس حاصل فرمایید.

از پذیرفتن مراجعه حضوری بدون هماهنگی، معذوریم.

طراحی فاز ۱

برای زیر بناهای با متراژ کمتر از ۲۰۰۰ متر، طراحی فاز یک انجام می شود. طراحی فاز ۱ در هر چهار رشته، عمران، معماری، تاسیسات مکانیکی و تاسیسات برقی و همچنین طراحی نما صورت می پذیرد. ما متعهد هستیم بهینه ترین طراحی را با لحاظ کردن، ضوابط مقررات ملی ساختمان و کامل ترین و بروز ترین نقشه ها، خدمت مالکین و کارفرمایان محترم ارائه دهیم.

پروژه های فاز ۱ صرفاً با قرار دادن برگه تعهد طراحی امکان پذیر است.

طراحی فاز۲

برای زیر بناهای با متراژ بالای ۲۰۰۰ متر، طراحی به صورت فاز ۲ با کنترل سازمان نظام مهندسی انجام می شود. پروژه های فاز ۲ پروژه هایی هستند که سازمان نظام مهندسی ساختمان، در تمام مراحل طراحی و اجرا تا پایان کار، بر پروژه نظارت دارد. محدودیت های سازمان نظام مهندسی برای پروژه های فاز ۲، سخت گیرانه تر از پروژه های فاز ۱ است. نقشه های ساختمانی در هر ۴ رشته ، باید با دقت بسیار زیاد طراحی شوند و با یکدیگر تطبیق کامل داشته باشند. مراحل اجرای ساختمان نیز، باید دقیقاً مطابق نقشه ها انجام شود. به همین دلیل، به سرانجام رساندن پروژه های فاز ۲، از عهده طراحان آماتور و سطح متوسط خارج است. طراحی فاز ۲ نیز در هر چهار رشته، با ضمانت تاییدیه سازمان، خدمت مراجعان گرامی، ارائه میگردد.

انجام پروژه های فاز ۲، بدون قراردادن برگه تعهد نظارت نیز امکان پذیر است.

پیگیری امور مربوط به ساختمان

صدور پروانه ساختمانی

پروانه ساختمانی، شامل چندین برگه است که در آن تمامی مشخصات ساختمانی که میخواهید بسازید آمده است. گاهی گرفتن این پروانه، شبیه گذر از هفت خان رستم است. این وقتی است که شما، بخواهید از حداکثر ظرفیت ملکتان استفاده کنید. حداکثر ظرفیت، یعنی حداکثر تعداد طبقات با توجه به موقعیت ملک. یعنی حداکثر سطح اشغال، یعنی بهترین پلان معماری، یعنی حداکثر تعداد پارکینگ، یعنی، بهترین کاربری که ملک می تواند داشته باشد و … اگر تجربه و تخصص کافی را نداشته باشید، این کار نیاز به صرف زمانِ زیاد دارد. گاهی هم با وجود صرف زمان زیاد، به دلیل عدم تجربه کافی، به نتیجه نمی توان رسید. اگر وقت شما ارزشمندتر از آن است که با رفت آمد در سازمان ها و شهرداری ها، هدر رود، ما آماده هستیم که پروانه ساختمانی شما را در حداقل زمان ممکن و با حداکثر امتیازات، اخذ کنیم.

عدم خلاف و پایان کار:

در اجرای هر ساختمانی، ممکن است تخلفاتی به صورت خواسته یا ناخواسته اتفاق بیافتد. بعضی از این تخلفات جزیی است و با یک جریمه مختصر حل و فصل می شود. گاهی هم پرونده تخلف به شورای معماری و شهرسازی ارجاء داده می شود. تخلفات سنگین ممکن است به کمیسیون های تخصصی تر مثل ماده ۱۰۰، یا کمسیون ماده پنج ارجاء داده شود. در تمام این مدت، مالک یا سازنده ساختمان، مجبور است در شهرداری، به دنبال حل و فصل مشکل وقت بگذراند در حالی که فعالیت های ساختمانی اش متوقف شده است. گاهی نیز، عملیات ساختمانی پایان یافته است و سازنده، در تکاپوی گرفتن پایان کار است تا واحد ها را تحویل مالکین دهد، برای سند اقدام کند، بتواند وام بانکی که برای ساخت گرفته را تسویه کند. هر چقدر اخذ عدم خلاف یا پایان کار دیر تر شود. جرایم شهرداری سنگین تر می شود. از طرفی اگر از وام بانکی ساخت و ساز استفاده کرده باشید، بابت هر روز دیرکرد تسویه، بانک مبلغ زیادی جریمه می کند. اگر طبق قرار داد نتوان واحد ها را تحویل داد، ممکن است مالکین ساختمان نیز شکایت کنند. متاسفانه سازندگان بسیاری را دیده ایم که با این تراژدی تلخ رو به رو شده اند و  ورشکست شده اند. در حالی که اگر آگاهانه و به موقع اقدام  کنیم ، تمام این مسائل قابل پیشگیری و حل هستند. با آگاهی از آخرین قوانین و ضوابط شهرداری و پیگیری موثر و به موقع، اولاً می توان از خیلی از تخلفات اجتناب کرد. ثانیاً با کمترین جریمه و هزینه و سریع ترین زمان ممکن، گواهی های ساختمان و پایان کار را اخذ کرد. کارشناسان ما با آگاهی از قوانین و آشنایی کامل با سیستم ها و مراتب سازمانی در شهرداری و سازمان های دیگر، می توانند به بهترین شکل ممکن این کار را برای شما انجام دهند.

 خدمات نقشه برداری:

کلیه خدمات نقشه برداری توسط کارشناس ذی صلاح سازمان نظام مهندسی صورت می پذیرد.

این خدمات شامل موارد زیر است:

تهیه نقشه از وضع موجود زمین و ملک شما

یو تی ام سازی و ترسیم نقشه املاک قاقد سند جهت صدور سند ماده ۱۴۷

پیاده سازی اجزای سازه ای (پی و اسکلت)

تعیین محل ستون ها ( آکس و چهار گوشه)، شاقولی ستون ها، جانمایی فونداسیون و صفحه ستون،

برداشت و تفکیک اراضی

پیاده سازی نقشه های تفکیکی در محل

تهیه نقشه های ۱/۲۰۰۰ هوایی از املاک

نقشه های توپوگرافی، نقشه های مسطحاتی، GPS

(موارد در صورت لزوم، توسط کارشناس نظام مهندسی و کارشناس رسمی دادگستری به همراه مهر و امضاء به تایید خواهد رسید.)